Rynek pracy

Przedświąteczny okres w Amazonie. Ile można zarobić w pracy sezonowej?

Amazon jest gigantem, który w okresie świątecznym osiąga naprawdę wysoki współczynnik zleceń. Zasługą tego w znacznej mierze są prezenty, które ludzie zamawiają przez Internet. Oznacza to również, że potrzebnych jest znacznie więcej pracowników.

Miejsca pracy w Amazonie

Amazon zaczął aktywnie działać na terenie Polski. Ma tutaj kilka centrów logistyki e-commerce, które mają stały personel. Obecnie daje około 23 tysięcy stałych miejsc pracy. Do tego zbliża się coroczna rekrutacja do pracy sezonowej, podczas której przyjętych zostanie dodatkowo 9 tysięcy osób. Zostaną rozlokowane one po obiektach Amazona w całym kraju.

Zarobki Polaków w Amazonie

Amazon nie ukrywa kwestii finansowych w swojej firmie. Nie jest tajemnicą, że nowi pracownicy mogą liczyć na 22,50 zł brutto za godzinę pracy. Daje to około 3600 zł za miesiąc pracy na pełen etat, czyli nieco ponad 2600 zł „na rękę”. Jednocześnie każdy pracownik ma szansę otrzymania 15% premii miesięcznej uzależnionej od jego frekwencji, a także wyników osiąganych przez cały zespół.

Czy warto podjąć pracę sezonową w Amazonie?

Z pewnością okres przedświąteczny w Amazonie pełen jest napięcia i pospiechu. Oznacza to pracę pod presją czasu. Z drugiej strony jest to doskonały sposób na podreperowanie domowego budżetu lub zarobku dla studentów. Czy 2600 złotych wypłaty warte jest zachodu? Z pewnością nie są to najmniejsze pieniądze, a jeśli dojdzie do tego premia za wyniki, to wynagrodzenie nabiera dodatkowej atrakcyjności.